Nasza badaczka laureatką stypendium START

Aneta Manda-Handzlik - doktorantka Studium Medycyny Molekularnej, pracująca na stanowisku asystenta w  Zakładzie Diagnostyki Laboratoryjnej i Immunologii Klinicznej Wieku Rozwojowego WUM otrzymała prestiżowe stypendium Fundacji na rzecz Nauki Polskiej – START. Uroczystość wręczenia stypendiów odbyła się 25 maja br. na Zamku Królewskim w Warszawie.

Stypendium START - to forma wyróżnienia uczonych przed trzydziestką – doktorantów lub doktorów, ze znaczącymi sukcesami w swojej dziedzinie, którzy mają udokumentowany publikacjami dorobek naukowy.

Setka laureatów tegorocznej edycji konkursu została wyłoniona spośród  899 kandydatów. Zwycięzcy otrzymają środki pieniężne, które będą mogli przeznaczyć na dowolny cel.

START jest największym w Polsce programem stypendialnym dla najlepszych młodych naukowców reprezentujących wszystkie dziedziny nauki. Jego celem jest wspieranie wybitnych młodych uczonych i zachęcanie ich do dalszego rozwoju naukowego.