Dar od Ambasady Zjednoczonych Emiratów Arabskich

28 listopada br. Ambasador Zjednoczonych Emiratów Arabskich - dr Yousif Eisan Bin Hassan Al Sabri oraz Pierwsza Sekretarz Ambasady - Sawsan Abbas Alalawi, podczas wizyty w Klinice Neonatologii WUM, przekazali darowiznę w postaci urządzenia TecoTherm Neo - specjalistycznego urządzenia stosowanego w leczeniu noworodków urodzonych w ciężkiej zamartwicy za pomocą hipotermii ciała.

Enceafalopatia niedotlenieniowo-niedokrwienna wiąże się z wysokim ryzykiem zgonu lub upośledzenia rozwoju psychoruchowego dzieci. Terapeutyczna hipotermia jest obecnie powszechnie uznawana za standardową metodę leczenia noworodków z umiarkowanym lub ciężkim niedotlenieniem okołoporodowym. Dzięki podarowanemu urządzeniu możliwe będzie zastosowanie tej metody leczenia w krótkim okresie po urodzeniu noworodka, co istotnie zmniejszy ryzyko zgonu, jak również ograniczy ryzyko wystąpienia późniejszych zaburzeń przyszłego rozwoju dziecka.

W spotkaniu udział wzięli m.in. Dyrektor d/s Lecznictwa Samodzielnego Publicznego Dziecięcego Szpitala Klinicznego - Marta Kuczabska, Kierownik Kliniki Neonatologii - dr hab. Bożena Kociszewska-Najman oraz Prodziekan WNoZ ds. Kierunku Położnictwo - prof. Piotr Węgrzyn.

Fot. Krzysztof Kurek

Otwarcie oddziału w Klinice Neonatologii-02.jpg