Polski     English
Kontrast:

Tekst:

Current Size: 87%

Godło Polski

Wizyta księcia koronnego malezyjskiego stanu Perlis

21 listopada br. Warszawski Uniwersytet Medyczny gościł delegację władz uczelni Universiti Malaysia Perlis, której przewodniczył Jego Książęca Wysokość książę koronny malezyjskiego stanu Perlis - Tuanku Syed Faizuddin Putra Jamalullail. Reprezentanci malezyjskiej uczelni spotkali się z władzami oraz studentami English Division pochodzącymi z Malezji.

Jego Książęca Wysokość przybył w towarzystwie córki, Jej Wysokości Sharifah Farah Adriana Binti Tuanku Syed Faizuddin Putra oraz oficjalnej delegacji z University of Malaysia Perlis, w skład której weszło także 32 członków społeczności studentów.

Gospodarzem spotkania, które odbyło się w Auli Centrum Dydaktycznego, była reprezentująca JM Rektora - prof. Bożena Werner – Prodziekan ds. Nauczania w Języku Angielskim II WL.

W liście wystosowanym do przybyłych, JM Rektor WUM - prof. Mirosław Wielgoś przedstawił naszą Uczelnię, opisując najważniejsze ostatnie osiągnięcia specjalistów Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego. Wyraził także nadzieję na współpracę badawczą z University of Malaysia Perlis.

Prof. Bożena Werner podkreśliła natomiast sukcesy studentów z Malezji, którzy podjęli kształcenie na naszej Uczelni. Jak zauważyła są oni często najlepsi na swoim roku. Przykładem może być dr Nor Syahairah Mohd Nor Norul – najlepsza studentka medycyny 2017 roku i laureatka Złotego Lauru Absolwenta. Wyróżnieni za naukę zostali także dr Nur Aini Sharkhan i dr Mohamad Amirul Akram Mashum . Prodziekan stwierdziła także, że „English Division ma same pozytywne doświadczenia ze studentami z Malezji, którzy przez uczelnianą społeczność postrzegani są jako pilni, pracowici i mili. Przewodnicząca Samorządu Studenckiego English Division (EDSG) - Elwira Bukowiecka dodała, że są również zaangażowani w życie studenckie: Jannush Nathan jest sekretarzem EDSG; Shasmeeta Dhevyia jest koordynatorem mediów społecznościowych zaś Mira Odessa pełni funkcję skarbnika EDSG.

W trakcie spotkania, prof. Bożena Werner wspomniała również, jak program stypendialny rządu Malezji - Mara umożliwił wielu młodym ludziom studia na naszym Uniwersytecie. Jak stwierdziła: "W 2011 roku 94 malezyjskich studentów stanowiło większość uczących się  w English Division, niestety liczba studentów pochodzących z Malezji od 2011 spadała - obecnie wynosi to 30 osób”.

Nawiązując do tych faktów, prof. Werner wyraziła nadzieję, że Jego Książęca Wysokość wesprze nasze zamiary i przyczyni się do zwiększenia liczby studentów z Malezji. Dodała, że studiowanie medycyny na Warszawskim Uniwersytecie Medycznym jest korzystne dla obywateli tego kraju, ponieważ po uzyskaniu dyplomu medycznego naszej Uczelni mogą bez żadnych przeszkód wykonywać zawód w swoim kraju, gdyż WUM jako jedna z trzech uczelni medycznych w Polsce posiada akredytację Malezyjskiej Rady Lekarskiej.

Pani Prodziekan zwróciła się także do JE Ambasador Malezji - Chitry Devi Ramiah, dziękując jej i jej poprzednikom za stałe wsparcie i miłą współpracę, w ramach której zorganizowano m.in wizytę Jego Książęcej Wysokości.

Z ramienia University of Malaysia Perlis, głos zabrał wicekanclerz Uczelni, który opowiedział o jej funkcjonowaniu.

Na zakończenie spotkania studenci reprezentujący gości zainicjowali śpiew i taniec.

Fot. Krzysztof Kurek
Dział Fotomedyczny WUM

Wizyta delegacji z Malezji [01].jpg
Wizyta delegacji z Malezji [02].jpg
Wizyta delegacji z Malezji [03].jpg
Wizyta delegacji z Malezji [04].jpg
Wizyta delegacji z Malezji [05].jpg
Wizyta delegacji z Malezji [06].jpg
Wizyta delegacji z Malezji [07].jpg
Wizyta delegacji z Malezji [08].jpg
Wizyta delegacji z Malezji [09].jpg
Wizyta delegacji z Malezji [10].jpg
Wizyta delegacji z Malezji [11].jpg
Warszawski Uniwersytet Medyczny na Facebook
Warszawski Uniwersytet Medyczny na Instagram
Warszawski Uniwersytet Medyczny na Youtube
Warszawski Uniwersytet Medyczny na Twitter