Inauguracja III edycji Konferencji szkoleniowej "Zespół płodowych zaburzeń alkoholowych (FASD)"

16 października w sali im. prof. Jana Zaorskiego w Centrum Biblioteczno-Informacyjnym WUM oficjalnie rozpoczęto III edycję konferencji „Zespół Płodowych Zaburzeń Alkoholowych FASD”, realizowanej w ramach projektu „Edukacja studentów kierunków medycznych z zakresu problematyki FASD”.

Wydarzenie rozpoczęło się wykładem inauguracyjnym JM Rektora Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego - prof. dr hab. Mirosława Wielgosia zatytułowanym „Czy położnik może tolerować spożywanie alkoholu przez ciężarną”, po którym wywiązała się dyskusja, zainicjowana przez studentów. Następnie dr hab. Bożena Kociszewska-Najman - kierownik projektu przedstawiła prezentację pt. „Okres okołoporodowy noworodka z FASD”.

Pierwszy dzień konferencji zgromadził 120 uczestników - studentów I i II Wydziału Lekarskiego naszej Uczelni.

Zadanie finansowane jest ze środków Funduszu Rozwiązywania Problemów Hazardowych w ramach Narodowego Programu Zdrowia na lata 2016-2020, których beneficjentem jest Warszawski Uniwersytet Medyczny.

Fot. Jarosław Oktaba