Dyplomatorium Oddziału Fizjoterapii II Wydziału Lekarskiego

3 sierpnia br. miała miejsce uroczystość wręczenia dyplomów absolwentom studiów I i II stopnia Oddziału Fizjoterapii II Wydziału Lekarskiego. Podczas spotkania, które odbyło się w Sali Konferencyjnej Szpitala Pediatrycznego, 151 studentów oficjalnie zakończyło studia.

Wydarzenie rozpoczęło się wejściem uroczystego orszaku oraz wysłuchaniem pieśni Gaude Mater Polonia i Hymnu Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego.

Dziekan II Wydziału Lekarskiego – prof. Marek Kuch przywitał wszystkich zgromadzonych gości, wśród których znaleźli się m.in. przedstawiciele Władz Uczelni oraz rodziny i bliscy absolwentów. Zaproszenie gospodarzy przyjęli: Prorektor ds. Personalnych i Organizacyjnych – prof. Andrzej Deptała, który reprezentował JM Rektora; Dziekan Wydziału Nauki o Zdrowiu – prof. Piotr Małkowski; Prodziekan ds. Oddziału Medycyny Laboratoryjnej Wydziału Farmaceutycznego – prof. Grażyna Nowicka; Prodziekan ds. Studiów  Licencjackich i Magisterskich I Wydziału Lekarskiego – prof. Krzysztof Czajkowski; Prodziekan ds. Przewodów Doktorskich I Wydziału Lekarskiego – dr hab. Andrzej Kunert; Prodziekan ds. Nauczania w Języku Angielskim i Współpracy z Zagranicą Wydziału Lekarsko-Dentystycznego – prof. Kazimierz Szopiński, reprezentanci Władz Dziekańskich i członkowie Rady Wydziału  II Wydziału Lekarskiego oraz nauczycie akademiccy.

Prof. Marek Kuch, gratulując byłym studentom uzyskania dyplomów, zachęcał ich do rozwoju i zdobywania wiedzy dzięki czemu będą cennymi osobami na rynku pracy. Wyraził także wiarę,  że prestiż i znaczenie zawodu fizjoterapeuty będzie wzrastał w najbliższej przyszłości.

Prof. Andrzej Deptała zwracając się do absolwentów, podkreślił szczególną rolę fizjoterapeuty w terapii osób chorych onkologicznie. Odczytał także list JM Rektora, który  gratulując głównym bohaterom uroczystości, stwierdził że uzyskanie dyplomów jest wynikiem zdolności, wytrwałości w nauce i ciężkiej pracy. Słowa szczególnego uznania skierował do  laureatki Złotego Lauru Absolwenta - Agaty Szymańskiej, która ukończyła studia z najlepszym wynikiem (średnia 4.75). Zaapelował także o ciągłe podnoszenie kwalifikacji i dołożenie wszelkich starań, aby praca w wyuczonym zawodzie była źródłem satysfakcji -  nie tylko zawodowej ale również osobistej. W imieniu Władz Uczelni podziękował prof. Markowi Kuchowi, dr. hab. Dariuszowi Białoszewskiemu – Prodziekanowi ds. Oddziału Fizjoterapii, całemu Kolegium Dziekańskiemu, Wysokiej Radzie i wszystkim nauczycielom za: zaangażowanie, trud i serce włożone w  proces dydaktyczny.

Następnie głos zabrał Prodziekan ds. Oddziału Fizjoterapii – dr hab. Dariusz Białoszewski, który odwołując się do aktualnie obowiązującego rozporządzenia Ministra Zdrowia dotyczącego szczegółowego wykazu czynności zawodowych fizjoterapeuty, zachęcał i przekonywał absolwentów do kontynuowania kształcenia na studiach magisterskich lub też uzyskania specjalizacji.

Do dyplomowanych zwrócili się także Prezes Krajowej Rady Fizjoterapeutów – dr hab. Maciej Krawczyk oraz  Konsultant Wojewódzki w dziedzinie fizjoterapii - dr Grażyna Brzuszkiewicz-Kuźmicka.

Po uroczystym ślubowaniu, które odebrał Dziekan, odbyło się wręczenie Złotego Laura Absolwenta i dyplomów, które w pierwszej kolejności odebrały osoby z najwyższą średnią.

Przekazano także nagrody trzem studentkom, które doceniono za działalność w Warszawskim Oddziale Europejskim Stowarzyszeniu Studentów Medycyny (EMSA Warszawa): Martynie Pawlikowskiej, Rozalii Kitowskiej i Emilii Wachol.

W imieniu absolwentów głos zabrał Adam Niedziela – absolwent studiów II stopnia.

Uroczystość zakończyła pieśń "Gaudeamus Igitur", po której wykonano wspólne pamiątkowe zdjęcie Władz Uczelni i absolwentów.

Fot. Jarosław Oktaba

Dyplomatorium Oddziału Fizjoterapii II Wydziału Lekarskiego