Dr hab. Filip M. Szymański oraz dr med. Marcin Krawczyk Supertalentami w Medycynie 2018

6 czerwca 2018 r., już po raz kolejny, ogłoszono finalistów w konkursie Supertalenty w Medycynie 2018 r, organizowanym przez redakcję "Pulsu Medycyny". Uroczysta gala, na której przemówienie inaugurujące wygłosił JM Rektor Warszawskiego Uniwersytety Medycznego - prof. dr hab. med. Mirosław Wielgoś odbyła się w Villi Foksal w Warszawie.

Następnie wszystkim finalistom pogratulował Prezes Naczelnej Rady Lekarskiej - prof. dr hab. med. Andrzej Matyja.

W finałowej dziesiątce reprezentującej wiele polskich ośrodków medycznych, znalazło się dwóch pracowników Warszawskiego Uniwersytety Medycznego. Drugie miejsce w konkursie zajął dr hab. n. med Filip M. Szymański - kierownik Pracowni Prewencji Chorób Układu Sercowo-Naczyniowego I Katedry i Kliniki Kardiologii (opiekun i osoba zgłaszająca kandydata: prof. dr hab. med. Krzysztof J. Filipiak). Trzecie miejsce przypadło dr. Marcinowi Krawczykowi z Katedry i Kliniki Chirurgii Ogólnej, Transplantacyjnej Wątroby WUM (opiekun i osoba zgłaszająca kandydata: prof. dr hab. med. Piotr Milkiewicz).

W uroczystościach udział wzięła również Pani mgr Małgorzata Rejnik, Kanclerz Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego.

Fot. Michał Teperek