Student Wydziału Lekarsko-Dentystycznego laureatem ogólnopolskiego etapu międzynarodowego konkursu

Student V roku kierunku lekarsko-dentystycznego - Juliusz Kosewski zwyciężył w etapie ogólnopolskim międzynarodowego konkursu studenckiego „Anatomic and chromatic restoration of natural tooth following five dimensions of color. Jules Allemand Trophy 2017/2018”.

Konkurs odbył się 19 maja, w ramach festiwalu stomatologii praktycznej - Dentopolis w Kielcach. Rywalizacja polegała na dokonaniu szczegółowej analizy kolorystycznej oraz wykonaniu rozległej rekonstrukcji materiałem złożonym w zębie siecznym centralnym anatomiczną techniką warstwową według zasad doktora Lorenzo Vaniniego. Prace oceniał wyjątkowo wymagający juror: mistrz technik dentystycznych Daniele Rondoni (Savona, Włochy).

Opiekę nad uczelnianym etapem konkursu sprawuje z ramienia Zakładu Stomatologii Zachowawczej - lek. dent. Karolina Obroniecka. W tym roku ogromnym wsparciem służył lek. dent. Przemysław Kosewski - zeszłoroczny zwycięzca ogólnopolskiego finału konkursu. Przez lata reprezentanci WUM zwyciężali w etapie ogólnopolskim konkursu, a czterokrotnie wygrali w międzynarodowym finale.

Międzynarodowy finał odbędzie się 25 i 26. czerwca 2018 na Uniwersytecie w Chieti (Włochy). Nagrodą główną jest trzymiesięczny staż w Zakładzie Stomatologii Zachowawczej i Endodoncji Università degli studi G.D’Annunzio Chieti Pescara pod opieką Profesora Camillo D’Arcangelo.

Konkurs organizowany jest przez firmę Micerium (Włochy) i jej przedstawicieli, przy współpracy z kilkudziesięcioma uniwersytetami medycznymi z 20 państw europejskich.

image1.JPG
image2.JPG