Polski     English
Kontrast:

Tekst:

Current Size: 87%

Godło Polski

Dzień Otwarty na Warszawskim Uniwersytecie Medycznym

Rekordowa frekwencja, olbrzymie zainteresowanie odwiedzających, ciekawe prezentacje, wykłady, warsztaty oraz podobnie jak w latach ubiegłych spotkania informacyjne z Władzami Uczelni i nauczycielami akademickimi to bilans tegorocznego Dnia Otwartego, który odbył 23 kwietnia w Centrum Dydaktycznym.

W minioną niedzielę nasza Uczelnia otworzyła swoje drzwi przed kandydatami na studia. Uniwersytet odwiedziło prawie 3000 licealistów,  zaś w organizację wydarzenia zaangażowało się prawie 500 osób spośród studentów, pracowników administracji i nauczycieli akademickich.
W spotkaniu uczestniczyła Prorektor ds. Studenckich i Kształcenia – prof. Barbara Górnicka, zaś Władze Dziekańskie reprezentowali: prof. Paweł Włodarski - Dziekan I Wydziału Lelarskiego, prof. Marek Kuch - Dziekan II Wydziału Lekarskiego, prof. Agnieszka Cudnoch- Jędrzejewska - Prodziekan ds. Studenckich I, II i III roku I WL, prof. Krzysztof Czajkowski - Prodziekan ds. Studiów Licencjackich i Magisterskich I WL, dr hab. Joanna Gotlib - Prodziekan ds. Oddziału Zdrowia Publicznego WNoZ, prof. Grażyna Nowicka - Prodziekan ds. Oddziału Medycyny Laboratoryjnej WF i dr hab. Dariusz Białoszewski - Prodziekan ds. Oddziału Fizjoterapii II WL.

Tegoroczny program Dnia Otwartego wypełniły pokazy i prezentacje przygotowane przez przedstawicieli poszczególnych kierunków, kół naukowych i organizacji studenckich. Odwiedzający mieli okazję dowiedzieć się wielu ciekawostek dotyczących anatomii, przygotować maści czy sprawdzić poziom witaminy C w wybranych produktach. Na wielu stoiskach przygotowano fantomy, umożliwiające nie tylko poznanie budowy człowieka, ale także pozwalające  przeprowadzić proste zabiegi medyczne. Studenci prezentując swoje umiejętności, wykonywali również wiele badań: mierzyli ciśnienie czy poziom cukru. Wielkim magnesem okazała się także możliwość bezpośredniego kontaktu ze specjalistycznym sprzętem medycznym i narzędziami chirurgicznymi. Nasi studenci chętnie dzielili się wiedzą na temat studiowania oraz opowiadali o swojej działalności w kołach naukowych i organizacjach studenckich.  
Atrakcją Dnia Otwartego był pokaz ratownictwa medycznego, który stanowił symulację pracy ratowników i innych służb w przypadku zdarzenia masowego. Przed przybyłą młodzieżą  wystąpili także członkowie Akademickiego Związku Sportowego, którzy zaprezentowali taniec narodowy i pokaz jazdy na rolkach.

Formuła Dnia Otwartego została w tym roku wzbogacona o warsztaty z szycia chirurgicznego, które poprowadzili studenci zrzeszeni w IFMSA –Poland; warsztaty z prawa medycznego przygotowane przez Aleksandra Zarzekę z Zakładu Dydaktyki i Efektów Kształcenia oraz zajęcia poprowadzone przez pracowników Zakładu Dydaktyki Ginekologiczno-Położniczej zatytułowane „Od poczęcia do narodzin. Rozwój i narodziny człowieka” .
Odbyły się także trzy wykłady. Pierwszy z nich noszący tytuł „Komórki macierzyste - gdzie występują i do czego mogą się przydać” wygłosiła dr hab. Małgorzata Witkowska-Zimny z Zakładu Biofizyki i Fizjologii Człowieka.
Kolejny wykład zatytułowany „Zdrowe kolory, czyli barwniki roślinne dla zdrowia i urody” poprowadziły: dr Katarzyna Zawada i dr Agnieszka Zielińska z Zakładu Chemii Fizycznej.
Autorem trzeciego wystąpienia „Wzloty i upadki badań naukowych w medycynie” był dr Mariusz Panczyk z Zakładu Dydaktyki i Efektów Kształcenia.

Podczas spotkań informacyjnych z władzami Uczelni, kandydaci na studia uzyskali najważniejsze informacje na temat poszczególnych kierunków i warunków kształcenia. Dr Henryk Rebandel – sekretarz Uczelnianej Komisji Rekrutacyjnej przedstawił wszystkim zainteresowanym nauką na naszym Uniwersytecie szczegóły dotyczące zasad tegorocznej rekrutacji. Prezentacje na Auli uświetnili muzycy z Orkiestry Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego pod dyrekcją Beaty Herman.
W trakcie całego Dnia Otwartego szczegółowych informacji dotyczących Uczelni i studiowania udzielali  także pracownicy administracji z: Biura Rekrutacji i Organizacji Nauczania, English Division, Biura Karier, Biura Prasowego oraz Biura Informacji i Promocji – które było organizatorem wydarzenia.

 

Zdjęcia:Tomasz Jędrzejewski
Dział Fotomedyczny WUM

 

 

IMG_0006.jpg
IMG_0021.jpg
IMG_0024.jpg
IMG_0069.jpg
IMG_0087.jpg
IMG_0106.jpg
IMG_0110.jpg
IMG_0118.jpg
IMG_0124.jpg
IMG_0130.jpg
IMG_0168.jpg
IMG_9133.jpg
IMG_9140.jpg
IMG_9146.jpg
IMG_9168.jpg
IMG_9174.jpg
IMG_9196.jpg
IMG_9210.jpg
IMG_9217.jpg
IMG_9234.jpg
IMG_9264.jpg
IMG_9277.jpg
IMG_9326.jpg
IMG_9338.jpg
IMG_9353.jpg
IMG_9359.jpg
IMG_9400.jpg
IMG_9438.jpg
IMG_9456.jpg
IMG_9465.jpg
IMG_9479.jpg
IMG_9645.jpg
IMG_9683.jpg
IMG_9715.jpg
IMG_9786.jpg
IMG_9895.jpg
IMG_9928.jpg
IMG_9961.jpg
IMG_9987.jpg
IMG_9994.jpg
Warszawski Uniwersytet Medyczny na Facebook
Warszawski Uniwersytet Medyczny na Instagram
Warszawski Uniwersytet Medyczny na Youtube